Language: bfs.lv latviski
Language:

Negatīvo, diapozitīvo un melnbalto filmu attīstīšana Baltijas Foto Servisā

 

Fotografēšana uz foto filmas jeb analogā fotogrāfija joprojām nav aizmirsta! Šeit, Baltijas Foto Servisā, joprojām iespējams attīstīt negatīvās krāsu (C-41) foto filmas, diapozitīvās (E-6) foto filmas, kā arī melnbaltās foto filmas! Spējam attīstīt 35mm foto filmas, 120 vai 220 tipa foto filmas un loksnes līdz 4x5”.

Foto filmu attīstīšana notiek rūpīgi kontrolētās iekārtās, ko apkalpo operatori ar vairāk kā 20 gadu pieredzi. Tāpēc jūsu filmas pat 21. gadsimtā tiks attīstītas visaugstākajā kvalitātē.

Baltijas Foto Serviss ir viena no retajām foto laboratorijām Eiropā, kas šodien piedāvā diapozitīvo E-6 foto filmu attīstīšanu. Diapozitīvās filmas attīstām ar vienreizlietojamu Tetenal fotoķīmiju. Mūsu kvalitātei uzticas klienti no Lietuvas, Igaunijas, Vācijas un citām Eiropas valstīm. E-6 filmas attīstam reizi divās nedēļās.

Melnbalto filmu attīstīšana notiek katru darba dienu. Melnbaltās filmas attīstām ar vienreizlietojamu Kodak X-tol ķīmiju savienojumā ar Ilford Rapid fiksāžu.

Foto filmas varam attīstīt arī push processing (forsēšanas) režīmā - mazjūtīgāku filmu eksponējot kā jūtīgāku (piemēram, 400 filmu eksponējam kā 1600). Rezultāts būs graudaināks un kontrastaināks nekā filma oriģināli. Parasti lieto divos gadījumos - māksliniecisku apsvērumu dēļ un vajadzības dēļ (piemēram, līdzi ir tikai 400 filma, bet jāfotografē ļoti tumšos apstākļos). Ņemiet vērā, ka push veic visai filmai uzreiz (nav iespējams mainīt, ja sākts fotografēt ar vienu). Šis pakalpojums pieejams tikai melnbaltajām un diapozitīvajām (E6) filmām.

Pull processing pretējs process push, jūtīgu filmu eksponē kā mazākjūtīgu. Rezultāts ir "mīkstāks" kā eksponējot pareizi. Pēc pieredzes gan pull processing ir daudz populārāks kā kļūdu labošana, attīstot pāreksponētas filmas. Otrs, ko redzam ikdienā - aparātos ar ierobežotu maksimālo jūtības parametru (piemēram, 1600) cilvēki izmanto 3200 filmas. Šis pakalpojums pieejams tikai melnbaltajām un diapozitīvajām (E6) filmām.

Cross processing - E6 filmas attīstīšana C41 ķīmijā - rezultātā iegūstot ļoti kontrastainus kadrus ar savdabīgām krāsām. Parasti lieto mākslinieciskām vajadzībām.